FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  Artykuły >  Z czego wynika rosnąca...

Artykuły

Z czego wynika rosnąca popularność smartwatchów?

Od:
Redakcja 
Data:
23 września 2020, 10:29
Ocena:
Ocena 0.00

Klasyczne zegarki w ostatnich latach zaczęły ustępować miejsca smartwatchom, które można zauważyć na nadgarstkach wielu ludzi w każdym wieku i reprezentujących każdą branżę. Obserwując tę zmianę, na pewno zadajesz sobie pytanie, czy warto wymienić swój zegarek na smartwatch? Odpowiedź zarówno na to pytanie, jak i powody rosnącej popularności tego produktu odnajdziesz poniżej. 

Popularność smartwatchów i liderzy rynku

Statystyki są jednomyślne, z roku na rok kupujemy coraz więcej inteligentnych gadżetów, a w tym smartwatche damskie oraz męskie. To właśnie elektroniczne zegarki, według raportu Strategy Analytics, mogą cieszyć się największym wzrostem zainteresowania konsumenckiego.

Według danych najwięcej smartwatchy sprzedaje aktualnie firma Apple, której sprzedaż obejmuje około 45% rynku. Kolejnym producentem na liście jest Samsung, sprzedający około 15% wszystkich inteligentnych zegarków. Reszta producentów znajduje się daleko w tyle za dwoma gigantami.

Wszystko wskazuje na to, że wyjątkowo dobre wyniki sprzedaży zawdzięczają oni trzem podstawowym cechom, eleganckiemu lub sportowemu wzornictwu, zwiększonej świadomości zdrowego stylu życia, oraz rozszerzającej się funkcjonalności smartwatchów.

Zalety smartwatcha

Smartwatch w kilku aspektach góruje nad tradycyjnym zegarkiem, wbrew pozorom nie jest to tylko i wyłącznie liczba dodatkowych funkcji. Zaletami inteligentnych zegarków są:

  • fakt, że smartwatch się nie spóźnia,
  • możliwość bycia zarówno zegarkiem, jak i komunikatorem,
  • fakt, że smartwatch pozwala na monitorowanie parametrów zdrowotnych,
  • możliwość bycia centrum zarządzania inteligentnym domem,
  • fakt, że taki zegarek odciąga od ciagłego sprawdzania telefonu i przeglądania różnych aplikacji,
  • możliwość ustawienia tarczy zegara odpowiadającym indywidualnym potrzebom.

Z czego wynika rosnąca popularność smartwatchów? Foto: Z czego wynika rosnąca popularność smartwatchów?

Wady smartwatcha

Niestety aktualny stan, w jakim znajdują się inteligentne zegarki, jest daleki od idealnego. Użytkownicy nadal mogą narzekać na krótki czas pracy, czy krótkotrwałość tego rodzaju sprzętu. Często pojawiają się również głosy, że smartwatchom brakuje tej historii, która towarzyszy starym zegarkom. Można również uznać inteligentne zegarki za pewnego rodzaju rozpraszacze. Jednak żadne z powyższych nie wydaje się spowalniać wzrostu popularności tego produktu. Sceptyków jest zdecydowanie mniej od entuzjastów smartwatchów.

Co dalej?

Christopher Mims, dziennikarz naukowo-technologiczny, podjął się sformułowania tez, w których ma zwierać się przyszłość produktu, jakim jest smartwatch. Według niego w najbliższych latach:

  • fizyczny rozmiar zegarków powiększy się,
  • żywotność baterii stanie się głównym źródłem problemów producentów,
  • dzięki badaniom nad inteligentnymi zegarkami opracowane zostaną nowe technologie wyświetlaczy.

Jest to dość ogólna i ostrożna prognoza, z której ciężko jest wywnioskować co stanie się z popularnością tego produktu. Można jednak być pewnym, że nowe generacje smartwatcha już są przygotowywane.

Podsumowanie

Popularność smartwatchy jest ściśle związana z ich rozbudowaną funkcjonalnością, elegancją oraz rozwijającym się potencjałem produktów tego rodzaju. Wszystko wskazuje na to, że rynek inteligentnych zegarków będzie się dalej rozwijał wraz ze stabilnym wzrostem ich popularności.

Dostępne w kategoriach

hi-tech street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności