FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  Artykuły >  Uwieczniam przygody

Artykuły

Uwieczniam przygody

Od:
Redakcja 
Data:
16 lutego 2012, 15:55
Ocena:
Ocena 5.00
Kto z nas nie lubi obejrzeć filmu z piękną, naturalnie wyglądającą sceną akcji? Któż uprawiający aktywnie sport nie żałował chodź raz, że „nikt tego nie nagrał”? Kto nie chciałby mieć takich ujęć jak Travis Rice?

Małe, przenośne kamery, w przeciwieństwie do profesjonalnego sprzętu rejestracyjnego, są w zasięgu ręki i często dorównują mu jakością.

Prowadzony przez potrzebę, poprzez gaj różnych (cenowo, funkcyjnie i gabarytowo) kamer, trafiłem na firmę Contour. Moją uwagę zwróciły trzy kamery, zróżnicowane pod kątem funkcji i parametrów, ale w niemal identycznej, bardzo zwartej i wytrzymałej obudowie.

Poszukiwałem czegoś, co maksymalnie będzie przylegać do ciała, aby nie zahaczać o mijane przeszkody, a jednocześnie pozwoli maksymalnie pokazać mój punkt widzenia.

Travis Rice - Contour Foto: Travis Rice - Contour
Smukłe, wyglądem przypominająca tuleję, z umieszczonym na szczycie obiektywem  - kamery, zdawały się spełniać moje oczekiwania. Zróżnicowanie szerokości kąta obiektywu, wodoodporność, czy nawet możliwość podglądu bezprzewodowo lub po kablu, to jedne z ciekawszych parametrów samych kamer.

Contour mobile Foto: Contour mobile
 Oczywiście nie wspominam o możliwości rejestracji w Full HD, czy z prędkością 60 klatek na sekundę, co pozwala uzyskać obraz z całkiem przyzwoitym slow motion. To już standard.

Dodatkową zaletą jest ogromny wachlarz rozwiązań montażowych, akcesoriów, które pozwalają na używanie kamery w różnych warunkach i okolicznościach. Kask, deska, bom, noga, drążek, broń, kijek, motor, czy cokolwiek, co ma chodź fragment powierzchni do której da się doczepić, dokleić, lub objąć, umożliwia zamontowanie Contoura.

Nie udało mi się jeszcze wymyśleć, do czego nie dałoby się ich zamontować.

Uchwyty Contour Foto: Uchwyty Contour
Obrotowy obiektyw, wspomagany laserowymi wskaźnikami,  pozwala wypoziomować obraz w bardzo swobodny sposób. Zakres obrotu to zależnie od modelu: 180 lub 270 stopni.

Dla lubiących dalsze wycieczki, do dyspozycji jest wbudowany GPS.

Contour GPS Foto: Contour GPS
 Pozwala on w czasie obróbki nagrania zsynchronizować obraz z miejscem na mapie, pokarze dynamikę przemieszczania się i jego prędkość, a wszystko w sposób łatwy i efektowny.

Jestem świadomym posiadaczem najtańszego modelu Contour ROAM, ale nie ze skąpstwa. Akurat ten model idealnie spełniał moje potrzeby.

W sumie nie znam nikogo, kto z Contoura nie byłby zadowolony - to chyba o czymś świadczy.

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO
La Liste


Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności