FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  Artykuły >  Ciekawe smartfonowe appsy

Artykuły

Ciekawe smartfonowe appsy

Od:
Agata91 
Data:
13 maja 2013, 21:30
Ocena:
Ocena 0.00
Era smartfonów rozwija się coraz bardziej. Teraz telefon nie jest tylko od wykonywania połączeń czy wysyłania smsów. Dziś mamy w nich aparaty, video, organizery, prognozę pogody, gry (czasem interaktywne) i co najważniejsze… dostęp do Internetu. Zaprezentuję kilka interesujących aplikacji na iOS (iPhone) i Androida.

iOS (iPhone)

Evernote

Fajna aplikacja dla kreatywnych. Jeśli zdarzało ci się, że wpadł ci do głowy świetny pomysł i nie miałeś gdzie go zapisać, albo akurat potrzebowałeś dyktafonu, to ta aplikacja jest właśnie dla ciebie. Przy pomocy Evernote można utworzyć wszelkiego rodzaju notatki - tekstowe, głosowe i zdjęciowe. Dodatkowo pozwala na synchronizacje z innymi urządzeniami, jak chociażby komputer. A jak wiadomo – Polacy to zdolny naród i pomysły mają…

AppBox Pro

Ta appka jest dla ludzi podróżujących, znajdujących się w trudnych warunkach, chętnych do poznania świata. Aplikacja jest jednocześnie kalendarzem, latarką, tłumaczem, poziomicą, linijką, konwerterem jednostek, horoskopem i wieloma innymi. Funkcje tego programu zajęłyby całą pojemność tego artykułu. Jeśli lubisz mieć wszystko w jednym – to idealny produkt.

Localscope

Przydatny program dzięki, któremu znajdziemy interesujące nas miejsca w naszej okolicy. Bazę danych pobiera z Google, Bing, oraz portali społecznościowych jak Twitter. Aplikacja działa na zasadzie intuicji, możemy wybrać interesującą nas kategorię z listy lub po prostu wpisać nazwę miejsca w wyszukiwarce. Teraz urzędy, kina, restauracje – nic się nie ukryje.

Colors!

To najlepsza aplikacja "artystyczna", która daje nam możliwość... rysowania. Z pozoru aplikacja dla dzieci, ale zapewniam, że żadna aplikacja nie daje tak wielkich możliwości rysunkowych, jak Colors! właśnie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że obrazki można umieszczań w galerii online i każdy może je zobaczyć, obejrzeć film, pokazujący jak obraz był malowany, skomentować czy ocenić (te dwie ostatnie możliwości mają tylko posiadacze pełnych wersji programu). Dodam, iż obrazy powstające w Colors! to prawdziwe arcydzieła.

 Android

PizzaPortal

Mobilna aplikacja serwisu PizzaPortal.pl. Pozwala ona na błyskawiczne złożenie zamówienia w jednej z 2613 restauracji w 377 polskich miastach. Po uruchomieniu PizzaPortal należy uzupełnić pola miejsca dostawy, wybrać lokal dostępny dla danego regionu i skompletować zamówienie. Szybki i wygodny sposób na zaspokojenie głodu. Super aplikacja dla fanów włoskich dań.

 Endomondo

Jedna  z najlepszych aplikacji dla sportowców. Dzięki niej można zarejestrować  przebieg swoich ćwiczeń, przebyty dystans i policzyć spalone kalorie. Dość trudnym zadaniem jest wymienianie wszystkich ciekawych funkcji, bo jest ich naprawdę ogrom. Wyniki, statystyki i przebieg tras podziwiać można za pośrednictwem strony internetowej. Również tam można wziąć udział w rywalizacjach zarówno prywatnych, jak i publicznych (zdarzają się z nagrodami). Mężczyźni uwielbiają rywalizację. Kobiety na pewno nią nie pogardzą. W Google Play zakupić można także wersję Pro. Warto, naprawdę – dla aktywnych.

Narty & Warunki Narciarskie

Jeśli macie ochotę nieco odetchnąć i pośmigać na nartach albo snowboardzie? Oto appka dla Was. W bazie znajduje się ponad 2000 ośrodków narciarskich z całego świata, w tym oczywiście z Polski. Do dyspozycji dodano nie tylko informacje dotyczące temperatury, ostatnich opadów, pokrywy śnieżnej, otwartych wyciągów i... kolejek do wyciągów, ale także mnóstwo obrazów z kamerek internetowych umieszczonych na stokach. Wśród ciekawych funkcjonalności należy wymienić powiadomienia o opadach śniegu w danym ośrodku oraz mapki stoków.

Skyscanner

Wyszukiwarek połączeń lotniczych jest mnóstwo. Dlaczego Skyscanner? Jest on według mnie najlepszą z nich. Oferuje najbardziej przejrzysty interfejs, ofertę największej ilości przewoźników, a także szybciutkie wyszukiwanie według indywidualnych kryteriów. W ciągu zaledwie kilku sekund aplikacja przeszukuje oferty ponad 1000 linii lotniczych. Dzięki niewielkiemu narzędziu można błyskawicznie zarezerwować pożądany lot. Często aplikacja wyszukuje ceny niższe od tych, oferowanych bezpośrednio przez danego przewoźnika.Must-havemiłośników podniebnych podróży!

Tekst: Agata Mikulska

Dostępne w kategoriach

hi-tech street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO
La Liste


Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności