FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  News >  Synchronizacja naziemna nie wystarcza

News

Synchronizacja naziemna nie wystarcza

Od:
Redakcja 
Data:
17 września 2014, 14:57
Ocena:
Ocena 0.00
Pierwszy na świecie zegarek łączący technologię Waveceptor i GPS

G-Shock Exclusive GPW-1000 to debiut łączący radiową synchronizację godziny z satelitarną.  Gdy jest w obszarze sygnału FM, godzina ustawia się radiowo, w pozostałych przypadkach łączy się z zegarami atomowymi z satelitów krążących wokół Ziemi.

Ekskluzywność prezentowanego G-shocka to przede wszystkim fakt, że jako pierwszy na świecie wykorzystuje dwie technologie jednocześnie - Waveceptor oraz GPS. Jeśli fale radiowe nie pozwalają na ustawienie godziny  w zegarku - G-shock  "wzbija" się ponad Ziemię wykorzystując synchronizację satelitarną. Gdy zegarek jest poza zasięgiem FM, wystarczy wcisnąć jeden guzik i w ciągu minuty zegarek łączy się z satelitą. Na tej podstawie ustala swoje miejsce na Ziemi i do tego miejsca dostosowuje strefę czasową. Przy tym działa bardzo dokładnie - "poślizg" wynosi zaledwie 1 sekundę na 100 000 lat. Funkcjonuje  we wszystkich strefach czasowych, uwzględniając czas letni i zimowy.

G-Shock Exclusive GPW-1000 Foto: G-Shock Exclusive GPW-1000
Oprócz tego obsługa zegarka opiera się na Smart Access - technologii wykorzystywanej wyłącznie przez Casio.  To  umożliwia wybór danej opcji za pomocą pojedynczego obrotu koronki. Smart Access pozwala przede wszystkim na szybkie i bezawaryjne przełączanie funkcji w zegarku. Można ustawić stoper, po czym przejść do godziny i po jakimś czasie ponownie wrócić do stopera  - wówczas SA działa tak, że wskazówki automatycznie ustawiają się na czas, który odmierzał stoper.

GPW-1000 to również zegarek ekologiczny. Wbudowanie panelu słonecznego w tarczę zegarka pozwala na szybkie "karmienie" go energią. Dodatkowo został wyposażony we wskaźnik aktualnego poziomu naładowania, by nie zaskoczyć ewentualnym rozładowaniem.

Co więcej, zegarek jest wyposażony w kompas, a  wodoszczelność wytrzymuje ciśnienie do 20 atmosfer. Poza tym to G-Shock, nazwa zobowiązuje - praktycznie nie do zniszczenia nawet przy bardzo aktywnym użytkowaniu. Ekskluzywność zegarka to  również szkło - wyjątkowo w tym modelu szafirowe, odporne na zarysowania.  Ostatnim, wartym podkreślenia wyróżnikiem jest design.          Już na pierwszy rzut oka, bez wczytywanie się w funkcje widać , że to wyjątkowy okaz. Opływowe, charakterystyczne dla linii G-shock kształty , zastąpiono kanciastymi brzegami. Całość nadaje kolekcji mocnego, drapieżnego wyglądu. 

G-Shock Exclusive GPW-1000 będzie dostępny wyłącznie w wybranych sklepach z zegarkami. Do Polski zawita już z końcem sierpnia 2014 roku. Jak na ekskluzywny unikat przystało,  również cena zegarka będzie wyjątkowo - 3290 zł.  Linię GPW-1000 reprezentują trzy zegarki, w różnych wariantach kolorystycznych:  GPW-1000-1AER, GPW-1000-4AER oraz GPW-1000-1BER.

Dostępne w kategoriach

hi-tech

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności