FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  News >  G'mix - smartwatch z technologią...

News

G'mix - smartwatch z technologią Bluetooth 4.0 i z muzyką w tle

Od:
Redakcja 
Data:
23 października 2014, 15:18
Ocena:
Ocena 0.00

Casio nie oszczędza fanów i pasjonatów nowych technologii. Czwarty kwartał tego roku to wysyp rewolucyjnych zegarków od japońskiego producenta. Po debiucie pierwszego na świecie zegarka, który łączy synchronizację naziemną z satelitarną, przyszedł czas na prezentację nowej kolekcji G-Shocków G'mix z synchronizacją Bluetooth 4.0.

Założeniem przy tworzeniu kolekcji G-Shock G'mix było przede wszystkim skupienie się na funkcji odtwarzania muzyki.  Za sprawą Bluetooth zegarek łączy się ze smartfonem oferując kilka ciekawych możliwości. Specjalny mechanizm oraz rolka przewijająca ( niemal odzwierciedla potencjometr w radiu) pozwalają na sterowanie odtwarzacza muzycznego. Za jej sprawą można regulować głośność czy "przeskakiwać"  z utworu na utwór. Przydatną jest również wbudowana technologia Soundcloud , dzięki której zegarek rozpoznaje nazwę wykonawcy wyświetlając ją na ekranie cyferblatu.  Dzieje się to bez konieczności sięgania po telefon.

GBA-400_1 Foto: GBA-400_1
Niemniej wbudowany Bluetooth nie ogranicza się wyłącznie do kompatybilności związanej z odtwarzaniem muzyki. Dzięki synchronizacji nie trzeba się martwić o ustawienie zegarka po przekraczaniu kolejnych stref czasowych - G'mix ustawi się automatycznie.  Co więcej, mówiąc kolokwialnie, zegarek stoi na straży telefonu. Dzięki wbudowanym czujnikom po oddaleniu się na określoną odległość od smartfonu, G-shock uruchamia alarm dźwiękowy.

Poza funkcjami związanymi bezpośrednio z synchronizacją Bluetooth zegarek posiada szereg innych udogodnień. Super-illuminator podświetla tarczę w modnym kolorze, a dioda LED świeci podczas działania alarmu, przy pełnej godzinie oraz i gdy timer kończy odliczać czas.  Stoper o dokładności pomiaru do 1/100 sekundy pozwala na odliczanie czasu aż do 1000 godzin.  Jeden alarm to za mało - G'mix ma ich pięć i to wraz z funkcją drzemki. Działają niezależnie i niezależnie przypominają o ważnych  zdarzeniach. Wedle życzenia alarm może również sygnalizować pełną godzinę. 

G-Shock G'mix nie byłby sobą gdyby nie posiadał systemu wstrząsoodpornego. To on zabezpiecza zegarek przed uderzeniami  i sprawia , że jest niezwykle wytrzymały. Kolekcja ma również wyjątkową klasę wodoszczelności - aż 200 metrów. Poza tym w G'mixach znajdziemy:

- tryb samolotowy - pozwala na przełączenie zegarka w tryb offline. Powoduje to dezaktywację odbiornika radiowego lub GPS na czas podróży samolotem,

- kalendarz automatyczny - raz ustawiony zegarek zawsze wyświetla poprawną datę.

- wskaźnik naładowania baterii.

Kolekcja G'mixów to 4 modele: czerwony GBA-400-4AER, granatowy GBA-400-2AER, czarny GBA-400-1AER oraz czarny ze złotymi elementami GBA-400-1A9ER. Cena 990 zł. Zegarki pojawią się w najlepszych sklepach w Polsce na początku listopada br.

Dostępne w kategoriach

hi-tech

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności