FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  News >  Popularność usług mobilnych –...

News

Popularność usług mobilnych – ryzyko defraudacji

Od:
Redakcja 
Data:
24 kwietnia 2015, 11:40
Ocena:
Ocena 0.00

Z roku na rok rośnie liczna użytkowników bankowości mobilnej. Jak wskazują badania przeprowadzone przez PRNews.pl i Bankier.pl, pod koniec 2014 roku, 3,5 miliona Polaków korzystało z narzędzi mobilnych obsługując swoje konto bankowe.  Mobilność usług dostępnych na rynku ułatwia oraz usprawnia życie, równocześnie poddając w wątpliwość bezpieczeństwo związane z rozwojem tego typu technologii.

Ilość przechowywanych danych w naszych telefonach rośnie, a wraz z nią świadomość i potrzeba ich zabezpieczenia. Zdajemy sobie sprawę, że utrata urządzenia może wiązać się z wykorzystaniem przez osoby niepowołane zawartych w nim informacji, a co więcej doprowadzić do defraudacji pieniędzy z naszego konta w banku.

Wysoka świadomość ryzyka generuje coraz większe zainteresowanie różnymi rodzajami ochrony naszych urządzeń i zawartych w nich informacji. Coraz częściej szyfrujemy nasze dane, dzięki dostępnym na rynku natywnym, preinstalowanym lub zewnętrznym mechanizmom. Dodatkowo korzystamy z usług zdalnego kasowania danych, poprzedzając to bezpiecznym wykonaniem kopii zapasowej. Kolejnym udogodnieniem i zabezpieczeniem dla aparatów są aplikacje umożliwiające blokowanie czy geolokalizację.

Jedną z opcji dostępnych na rynku jest aplikacja mySafety Mobile, która lokalizuje urządzenie poprzez 4G/3G/GRPS/WIFI. Jedynym warunkiem operacji jest włączona transmisja danych. Dzięki aplikacji telefon lub tablet mogą być zdalnie zablokowane. Blokadzie ulega także karta SIM. Funkcjonalność aplikacji mySafety Mobile została rozszerzona o zasługującą na uwagę klienta, dodatkową usługę unikalnego znakowania i obsługi całodobowego Centrum Alarmowego, które czuwa przez 24 godziny na dobę i służy pomocą zarówno w zablokowaniu, odnalezieniu, jak również zwrocie utraconego sprzętu. Wystarczy jeden telefon, a specjaliści Centrum Alarmowego zajmą się pełną obsługą, zapewniając wysoki komfort klientowi. Ochroną Centrum Alarmowego obejmowane są zarówno smartfony, tablety, laptopy czyli urządzenia, które umożliwiają instalację aplikacji, jak również inny sprzęt elektroniczny, typu aparat fotograficzny, który można, dzięki usłudze unikalnego znakowania, zabezpieczyć przed bezpowrotną utratą.

-----

mySafety to międzynarodowa firma specjalizująca się w dostarczaniu wyspecjalizowanych usług w dziedzinie ochrony tożsamości, efektywnego blokowania kart i dokumentów, zabezpieczania oraz odzyskiwania kluczy i sprzętu multimedialnego, a także zwierząt. Firma jest obecna na polskim rynku od 2004 roku. W ciągu siedemnastu lat funkcjonowania grupy mySafety zaufało jej już ponad 6 mln Klientów – zarówno reprezentujących instytucje, jak też osób prywatnych. Dzięki swoim unikatowym rozwiązaniom, firma chroni ponad 15 mln przedmiotów i 1 mln zwierząt, oferując swoim Klientom poczucie zwiększonego bezpieczeństwa, które jest dla mySafety priorytetem.

Dostępne w kategoriach

hi-tech

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności