FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  News >  Casio Retro CA-53/56 z "Powrotu do...

News

Casio Retro CA-53/56 z "Powrotu do Przyszłości"

Od:
Redakcja 
Data:
19 października 2015, 10:47
Ocena:
Ocena 0.00
Casio Retro CA-53/56 z "Powrotu do Przyszłości" trafia do teraźniejszości. Przyszłość jest teraz

W 30 rocznicę kultowego "Powrotu do Przyszłości" Casio cofa się w czasie na plan wspomnianego filmu. Wynikiem tej podróży jest reedycja zegarków Casio Retro CA-53 oraz CA-56, które gościły na nadgarstkach głównych bohaterów kinowego hitu - Mart'y McFly'a oraz doktora Emmeta Browna.

Marty McFly Foto: Marty McFly
To nie 30 urodziny filmu stały się bodźcem do reprodukcji zegarków, ale przede wszystkim scena, w której główni bohaterowie przenoszą się w czasie do 2015 roku. Obaj na nadgarstkach mają zegarki z serii CA - McFly czarny, a doktor Brown ze srebrnymi elementami. Nic dziwnego. Casio idealnie wtopiło się w tło i koncepcję produkcji lat 80tych - stanowiło futurystyczny i elektroniczny gadżet, który designem wybiega w przyszłość niemniej niż sami bohaterowie. Miał bajery i funkcje, którymi nie mogły pochwalić się inne marki. Jakie?

Casio Retro Foto: Casio Retro
Zacznijmy od najważniejszej i najbardziej pożądanej, a mowa oczywiście o... kalkulatorze. 8 calowy, umieszczony tuż pod wyświetlaczem robił wrażenie i furorę z taką siłą jak współczesne smartwatch'e. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie; bez względu na stopień używalności ów kalkulatora (raczej znikomy) najwięksi gadżeciarze musieli mieć ten model. To nie koniec wariacji. Zegarek został wyposażony również w alarm, podwójny czas oraz stoper. 30 lat temu posiadanie CA-53 lub CA-56 było niemniej "cool" aniżeli trzymanie w rękach najnowszego smartphona, z tą różnicą, że nawet najlepszy smartphon za kilka miesięcy trafi do lamusa, a zegarki z kolekcji Casio Retro nie schodzą z półek od 3 dekad.

Casio Retro CA-53W-1ER cena 199zł Foto: Casio Retro CA-53W-1ER cena 199zł
CA-53 i CA-56 są idealną reedycją zegarków Casio użytych w pierwszej i drugiej części "Powrotu do Przyszłości". Trafią do sprzedaży w październiku br. Do każdego zakupionego zegarka klient otrzyma koszulkę z motywem filmu. Cena zegarków 199zł.

Dostępne w kategoriach

hi-tech

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności