FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  News >  Casio Retro CA-53/56 z "Powrotu do...

News

Casio Retro CA-53/56 z "Powrotu do Przyszłości"

Od:
Redakcja 
Data:
19 października 2015, 10:47
Ocena:
Ocena 0.00
Casio Retro CA-53/56 z "Powrotu do Przyszłości" trafia do teraźniejszości. Przyszłość jest teraz

W 30 rocznicę kultowego "Powrotu do Przyszłości" Casio cofa się w czasie na plan wspomnianego filmu. Wynikiem tej podróży jest reedycja zegarków Casio Retro CA-53 oraz CA-56, które gościły na nadgarstkach głównych bohaterów kinowego hitu - Mart'y McFly'a oraz doktora Emmeta Browna.

Marty McFly Foto: Marty McFly
To nie 30 urodziny filmu stały się bodźcem do reprodukcji zegarków, ale przede wszystkim scena, w której główni bohaterowie przenoszą się w czasie do 2015 roku. Obaj na nadgarstkach mają zegarki z serii CA - McFly czarny, a doktor Brown ze srebrnymi elementami. Nic dziwnego. Casio idealnie wtopiło się w tło i koncepcję produkcji lat 80tych - stanowiło futurystyczny i elektroniczny gadżet, który designem wybiega w przyszłość niemniej niż sami bohaterowie. Miał bajery i funkcje, którymi nie mogły pochwalić się inne marki. Jakie?

Casio Retro Foto: Casio Retro
Zacznijmy od najważniejszej i najbardziej pożądanej, a mowa oczywiście o... kalkulatorze. 8 calowy, umieszczony tuż pod wyświetlaczem robił wrażenie i furorę z taką siłą jak współczesne smartwatch'e. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie; bez względu na stopień używalności ów kalkulatora (raczej znikomy) najwięksi gadżeciarze musieli mieć ten model. To nie koniec wariacji. Zegarek został wyposażony również w alarm, podwójny czas oraz stoper. 30 lat temu posiadanie CA-53 lub CA-56 było niemniej "cool" aniżeli trzymanie w rękach najnowszego smartphona, z tą różnicą, że nawet najlepszy smartphon za kilka miesięcy trafi do lamusa, a zegarki z kolekcji Casio Retro nie schodzą z półek od 3 dekad.

Casio Retro CA-53W-1ER cena 199zł Foto: Casio Retro CA-53W-1ER cena 199zł
CA-53 i CA-56 są idealną reedycją zegarków Casio użytych w pierwszej i drugiej części "Powrotu do Przyszłości". Trafią do sprzedaży w październiku br. Do każdego zakupionego zegarka klient otrzyma koszulkę z motywem filmu. Cena zegarków 199zł.

Dostępne w kategoriach

hi-tech

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności