FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  News >  Złota kolekcja G-SHOCK Master of G

News

Złota kolekcja G-SHOCK Master of G

Od:
Redakcja 
Data:
8 grudnia 2015, 12:38
Ocena:
Ocena 0.00

Mudmaster, Gulfmaster i Gravitymaster – trzej żołnierze zaprogramowani tak, aby zwyciężać na każdym polu „walki”. To elitarne trio, zaliczane do najdoskonalszych zegarków w rodzinie G-SHOCK wraca w nowej odsłonie i w jeszcze lepszej formie. Udoskonalone funkcjonalności, szybsze działanie i reagowanie na polecenia, bezwarunkowe posłuszeństwo i nieoceniona wytrzymałość to nie wszystko. W przypadku zegarków G-SHOCK nie można zapominać o jednej z nadrzędnych cech wyróżniających kolekcję – o nieszablonowym designie, który w wersji ze złotymi elementami potęguje unikalny charakter niezawodnej linii Master of G.

G-SHOCK Master of G Foto: G-SHOCK Master of G
G-SHOCK Mudmaster GWG-1000GB-1AER to zegarek zaprojektowany tak, aby mierzyć się z żywiołami i przeciwnościami na lądzie; sugeruje to sama nazwa kolekcji – „mud”, z angielskiego błoto. Błoto, piasek czy pyłki to także przeszkody, którym prezentowany model skutecznie stawia opór. Wszystko za sprawą podwójnych uszczelek towarzyszącym każdemu guzikowi i  koronce, co chroni zegarek przed dostaniem się wszelakich zanieczyszczeń z zewnątrz. Moduł Mudmastera wypełnia Alfa Żel, który pochłania wszelkie wibracje oraz zabezpiecza zegarek podczas uderzeń. Dzięki temu działanie funkcji i ich precyzyjność jest niezachwiana nawet podczas najbardziej ekstremalnych sytuacji. Na straży bezkolizyjnego funkcjonowania i korzystania ze wszystkich możliwości prezentowanego modelu, stoi wykorzystywana wyłącznie przez CASIO technologia Smart Access. Pozwala na szybkie i bezawaryjne przełączanie i korzystanie z funkcji w zegarku. SA umożliwia np. ustawienie stopera, po czym wrócenie do godziny i w dowolnym momencie ponownie przełączenie się na stoper; wskazówki wówczas automatycznie ustawiają się na czas odmierzany przez stoper. W porównaniu ze starszymi modelami G-SHOCK, w których również wykorzystano tę technologię, w GWG-1000GB-1AER Smart Access działa zdecydowanie szybciej, co przejawia się w skróceniu czasu przechodzenia z jednej funkcji do kolejnej. Podwójne podświetlenie LED oraz antyrefleksyjne szafirowe szkło gwarantują maksymalną przejrzystość cyferblatu. Prezentowany G-SHOCK jest również wyposażony w barometr, termometr, kompas, stoper, timer, 5 alarmów, solar, czas światowy oraz wodoszczelność do 200m. G-SHOCK Mudmaster GWG-1000GB-1AER nie ma sobie równych na lądzie. Niemniej w wodzie i na jej powierzchni ustępuje miejsca kolejnemu modelowi z kolekcji Master Of G.

G-SHOCK Master of G Foto: G-SHOCK Master of G
G-SHOCK Gulfmaster GWN-1000GB-1AER odpiera najmniejszy nacisk wody oraz informuje o każdej anomalii atmosferycznej, która może pobudzić wspomniany żywioł do ataku. Wszystko dzięki potrójnemu sensorowi umożliwiającemu odczyt temperatury (zakres od -10 do +60 C), cieśnienia (260-1100 hPa), wysokości do 10 000 m n.p.m. oraz kierunku, co gwarantuje kompas. Gdy ciśnienie atmosferyczne nagle i gwałtownie zmienia się,  Gulfmaster sygnalizuje ten fakt alarmem co, w szczególności na morzu, pozwala na szybkie zareagowanie i zabezpieczenie się przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Niezwykle przydatny jest również wykres pływów wskazujący pływ i odpływ na podstawie aktualnych danych geograficznych. Prezentowany model wyposażony jest również we wspomniany wcześniej Smart Access, solar, 5 alarmów, stoper, timer i doskonałe podświetlenie tarczy. Gulfmaster jest wodoszczelny do 200m i wstrząsoodporny jak każdy zegarek z rodziny G-SHOCK.  

G-SHOCK Master of G Foto: G-SHOCK Master of G
Po przeprawie przez ląd i przez wodę, pora wzbić się wyżej i sięgnąć po zegarek, dla którego „the sky is no limit”. Złotą kolekcję Master of G zamyka G-SHOCK Gravitymaster GPW-1000GB-1AER. To model dla miłośników przestworzy, pilotów i wszystkich tych, którzy wolność doceniają wtedy, gdy nie czują gruntu pod nogami. Dzięki GPS zegarek synchronizuje się z satelitami krążącymi wokół Ziemi co sprawia, że jest niesłychanie dokładny – „poślizg” wynosi zaledwie 1 sekundę na 100 000 lat. GPS pozwala również na błyskawiczną aktualizację godziny gdziekolwiek jesteśmy, w każdej strefie czasowej, nawet jeśli zegarek jest poza zasięgiem fal radiowych. Dla pilotów obie funkcjonalności gwarantowane przez GPS mają spore znaczenie. Po pierwsze, lądowanie czy startowanie odbywa się zawsze w określonym czasie, stąd ważne jest, aby zegarek był niezwykle dokładny. Po drugie, wystarczy jeden ruch, jeden przycisk, aby błyskawicznie ustawić aktualną godzinę odpowiednią dla strefy czasowej, w której się znajdziemy. Niezwykle kluczowe zadanie odgrywa również zastosowany w zegarku koncept Triple G Resist. Za co dokładnie odpowiada? Przede wszystkim, to dzięki niemu GPW-1000GB-1AER wytrzymuje wszelkie przeciążenia oraz działania siły odśrodkowej, na które poddawani są piloci myśliwców. Odporność zegarka na taki impakt, to także gwarancja jego niezawodnej pracy zarówno w kwestii mierzenia czasu, jak też każdego innego pomiaru, ponieważ chronione przez Triple G Resist wskazówki nie poddają się tego rodzaju przeszkodom. Tak jak Mudmaster i Gulfmaster, Gravitymaster wyposażony jest w inteligentny dostęp Smart Access, stoper, timer, 5 alarmów, solar oraz wodoszczelność do 200m.

„Chcę stworzyć zegarek, który nie zepsuje się nawet wówczas, gdy upadnie” – ponad 30 lat temu znakomity inżynier Kikuo Ibe wypowiedział te słowa pracując nad pierwszym zegarkiem G-SHOCK. Nie ma wątpliwości, że swoje marzenie spełnił. Dziś serwuje nam znacznie więcej w postaci wyjątkowej, złotej kolekcji G-SHOCK Master of G. Kolekcji stworzonej dla mężczyzny, który pracuje w ekstremalnych warunkach na lądzie, na wodzie czy też w powietrzu, a zegarek jest dla niego niczym ręka stawiająca opór wszelkim niebezpieczeństwom płynącym z otoczenia.

Prezentowana kolekcja G-SHOCK Master of G dostępna będzie w Polsce od grudnia br. W zależności od modelu ceny zegarków od ok. 3000-4000 zł.

Dostępne w kategoriach

hi-tech

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO23

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności