FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  News >  Złota kolekcja G-SHOCK Master of G

News

Złota kolekcja G-SHOCK Master of G

Od:
Redakcja 
Data:
8 grudnia 2015, 12:38
Ocena:
Ocena 0.00

Mudmaster, Gulfmaster i Gravitymaster – trzej żołnierze zaprogramowani tak, aby zwyciężać na każdym polu „walki”. To elitarne trio, zaliczane do najdoskonalszych zegarków w rodzinie G-SHOCK wraca w nowej odsłonie i w jeszcze lepszej formie. Udoskonalone funkcjonalności, szybsze działanie i reagowanie na polecenia, bezwarunkowe posłuszeństwo i nieoceniona wytrzymałość to nie wszystko. W przypadku zegarków G-SHOCK nie można zapominać o jednej z nadrzędnych cech wyróżniających kolekcję – o nieszablonowym designie, który w wersji ze złotymi elementami potęguje unikalny charakter niezawodnej linii Master of G.

G-SHOCK Master of G Foto: G-SHOCK Master of G
G-SHOCK Mudmaster GWG-1000GB-1AER to zegarek zaprojektowany tak, aby mierzyć się z żywiołami i przeciwnościami na lądzie; sugeruje to sama nazwa kolekcji – „mud”, z angielskiego błoto. Błoto, piasek czy pyłki to także przeszkody, którym prezentowany model skutecznie stawia opór. Wszystko za sprawą podwójnych uszczelek towarzyszącym każdemu guzikowi i  koronce, co chroni zegarek przed dostaniem się wszelakich zanieczyszczeń z zewnątrz. Moduł Mudmastera wypełnia Alfa Żel, który pochłania wszelkie wibracje oraz zabezpiecza zegarek podczas uderzeń. Dzięki temu działanie funkcji i ich precyzyjność jest niezachwiana nawet podczas najbardziej ekstremalnych sytuacji. Na straży bezkolizyjnego funkcjonowania i korzystania ze wszystkich możliwości prezentowanego modelu, stoi wykorzystywana wyłącznie przez CASIO technologia Smart Access. Pozwala na szybkie i bezawaryjne przełączanie i korzystanie z funkcji w zegarku. SA umożliwia np. ustawienie stopera, po czym wrócenie do godziny i w dowolnym momencie ponownie przełączenie się na stoper; wskazówki wówczas automatycznie ustawiają się na czas odmierzany przez stoper. W porównaniu ze starszymi modelami G-SHOCK, w których również wykorzystano tę technologię, w GWG-1000GB-1AER Smart Access działa zdecydowanie szybciej, co przejawia się w skróceniu czasu przechodzenia z jednej funkcji do kolejnej. Podwójne podświetlenie LED oraz antyrefleksyjne szafirowe szkło gwarantują maksymalną przejrzystość cyferblatu. Prezentowany G-SHOCK jest również wyposażony w barometr, termometr, kompas, stoper, timer, 5 alarmów, solar, czas światowy oraz wodoszczelność do 200m. G-SHOCK Mudmaster GWG-1000GB-1AER nie ma sobie równych na lądzie. Niemniej w wodzie i na jej powierzchni ustępuje miejsca kolejnemu modelowi z kolekcji Master Of G.

G-SHOCK Master of G Foto: G-SHOCK Master of G
G-SHOCK Gulfmaster GWN-1000GB-1AER odpiera najmniejszy nacisk wody oraz informuje o każdej anomalii atmosferycznej, która może pobudzić wspomniany żywioł do ataku. Wszystko dzięki potrójnemu sensorowi umożliwiającemu odczyt temperatury (zakres od -10 do +60 C), cieśnienia (260-1100 hPa), wysokości do 10 000 m n.p.m. oraz kierunku, co gwarantuje kompas. Gdy ciśnienie atmosferyczne nagle i gwałtownie zmienia się,  Gulfmaster sygnalizuje ten fakt alarmem co, w szczególności na morzu, pozwala na szybkie zareagowanie i zabezpieczenie się przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Niezwykle przydatny jest również wykres pływów wskazujący pływ i odpływ na podstawie aktualnych danych geograficznych. Prezentowany model wyposażony jest również we wspomniany wcześniej Smart Access, solar, 5 alarmów, stoper, timer i doskonałe podświetlenie tarczy. Gulfmaster jest wodoszczelny do 200m i wstrząsoodporny jak każdy zegarek z rodziny G-SHOCK.  

G-SHOCK Master of G Foto: G-SHOCK Master of G
Po przeprawie przez ląd i przez wodę, pora wzbić się wyżej i sięgnąć po zegarek, dla którego „the sky is no limit”. Złotą kolekcję Master of G zamyka G-SHOCK Gravitymaster GPW-1000GB-1AER. To model dla miłośników przestworzy, pilotów i wszystkich tych, którzy wolność doceniają wtedy, gdy nie czują gruntu pod nogami. Dzięki GPS zegarek synchronizuje się z satelitami krążącymi wokół Ziemi co sprawia, że jest niesłychanie dokładny – „poślizg” wynosi zaledwie 1 sekundę na 100 000 lat. GPS pozwala również na błyskawiczną aktualizację godziny gdziekolwiek jesteśmy, w każdej strefie czasowej, nawet jeśli zegarek jest poza zasięgiem fal radiowych. Dla pilotów obie funkcjonalności gwarantowane przez GPS mają spore znaczenie. Po pierwsze, lądowanie czy startowanie odbywa się zawsze w określonym czasie, stąd ważne jest, aby zegarek był niezwykle dokładny. Po drugie, wystarczy jeden ruch, jeden przycisk, aby błyskawicznie ustawić aktualną godzinę odpowiednią dla strefy czasowej, w której się znajdziemy. Niezwykle kluczowe zadanie odgrywa również zastosowany w zegarku koncept Triple G Resist. Za co dokładnie odpowiada? Przede wszystkim, to dzięki niemu GPW-1000GB-1AER wytrzymuje wszelkie przeciążenia oraz działania siły odśrodkowej, na które poddawani są piloci myśliwców. Odporność zegarka na taki impakt, to także gwarancja jego niezawodnej pracy zarówno w kwestii mierzenia czasu, jak też każdego innego pomiaru, ponieważ chronione przez Triple G Resist wskazówki nie poddają się tego rodzaju przeszkodom. Tak jak Mudmaster i Gulfmaster, Gravitymaster wyposażony jest w inteligentny dostęp Smart Access, stoper, timer, 5 alarmów, solar oraz wodoszczelność do 200m.

„Chcę stworzyć zegarek, który nie zepsuje się nawet wówczas, gdy upadnie” – ponad 30 lat temu znakomity inżynier Kikuo Ibe wypowiedział te słowa pracując nad pierwszym zegarkiem G-SHOCK. Nie ma wątpliwości, że swoje marzenie spełnił. Dziś serwuje nam znacznie więcej w postaci wyjątkowej, złotej kolekcji G-SHOCK Master of G. Kolekcji stworzonej dla mężczyzny, który pracuje w ekstremalnych warunkach na lądzie, na wodzie czy też w powietrzu, a zegarek jest dla niego niczym ręka stawiająca opór wszelkim niebezpieczeństwom płynącym z otoczenia.

Prezentowana kolekcja G-SHOCK Master of G dostępna będzie w Polsce od grudnia br. W zależności od modelu ceny zegarków od ok. 3000-4000 zł.

Dostępne w kategoriach

hi-tech

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności