FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  News >  Odcinkowy pomiar - aktualna mapa

News

Odcinkowy pomiar - aktualna mapa

Od:
Redakcja 
Data:
15 grudnia 2015, 10:25
Ocena:
Ocena 0.00

Nowy rodzaj pomiaru prędkości budzi dezorientację wśród kierowców. W sumie odcinków objętych takim pomiarem ma być w Polsce 29. Ile z nich jest już uruchomionych i gdzie? Wielu kierowców zadaje sobie to pytanie. Yanosik służy pomocą i udostępnia aktualną mapę.

Gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie?

O tym, że odcinkowe pomiary się pojawią mówiono już na długo przed zainstalowaniem pierwszych urządzeń, jednak ich ostateczne lokalizacje nie były przesądzone. Dezorientacja kierowców wynika z faktu, że początkowo w niektórych miejscach pomiary zostały uruchomione testowo. Później część z nich została zlikwidowana, i pojawiły się w innych miejscach. Najpierw nie dawano mandatów za zbyt szybki przejazd, później rozpoczęto ich wysyłanie, co nasiliło wątpliwości względem rozmieszczenia urządzeń. Kierowcy nie wiedzą też do końca jak takie rejestratory mają wyglądać. Nie są pewni, czy to urządzenie, które jest montowane niedaleko ich miejsca zamieszkania to właśnie część odcinkowego pomiaru, czy może systemo innym przeznaczeniu. Aby rozwiąć wszelkie wątpliwości, co do lokalizacji tego pomiaru, została stworzona specjalna mapa.

Yanosik ostrzega na bieżąco

Znany kierowcom system ostrzegania Yanosik podjął się stworzenia mapy odcinkowego pomiaru prędkości, która jest na bieżąco aktualizowana. Na mapie pokazywane są odrębnymi kolorami urządzenia już zainstalowane i działające (kolor zielony), zamontowane, ale jeszcze nie uruchomione (czerwony) oraz miejsca, które są na razie wytypowane do montażu (szary).

Mapa dostępna jest pod linkiem: http://yanosik.pl/opp/

Mapa to nie wszystko

Yanosik oprócz mapy udostępnia też funkcję ostrzegania o odcinkowym pomiarze. Jest ona dostępna dla posiadaczy darmowej aplikacji lub dedykowanego urządzenia Yanosik. Kierowca otrzymuje informację o zbliżaniu się do odcinka objętego pomiarem, oraz wjechaniu i wyjechaniu z niego. Wyświetlane jest także ograniczenie prędkości jakie obowiązuje na danym odcinku. W ramach promowania bezpiecznej jazdy niedawno miała miejsce akcja nagradzania kierowców, którzy prawidłowo przejechali odcinek pomiarowy. Szczęśliwcy otrzymywali w nagrodę bilet do kina. Niewykluczone, że taka akcja zostanie wkróce powtórzona. Na ten moment kierowcy otrzymują za prawidłowy przejazd punkty do rankingu Yanosika.

Źródło: http://Yanosik.pl/

Dostępne w kategoriach

hi-tech street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO23

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności