FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  News >  Smart Outdoor Watch z Android Wear

News

Smart Outdoor Watch z Android Wear

Od:
Redakcja 
Data:
15 stycznia 2016, 14:56
Ocena:
Ocena 0.00

Firma Casio wypuszcza na rynek urządzenie pomiarowe Smart Outdoor Watch z Android Wear. Wytrzymałość w warunkach zewnętrznych z wodoszczelnością do 50 Metrów, przetestowane zgodnie ze specyfikacją norm wojskowych.

Smartwatch WSD-F10 (Smart Outdoor Watch) Foto: Smartwatch WSD-F10 (Smart Outdoor Watch)
Firma Casio zajmuje się tworzeniem zegarków od lat 70tych, a od lat 90tych po rok 2000 i później produkowała również palmtopy (PDA) i telefony komórkowe. Wykorzystując technologię i doświadczenie zarówno w dziedzinie zegarków, jak i urządzeń informacyjnych, firma Casio nieustannie tworzy urządzenia pomiarowe, które dostarczają użytkownikom prawdziwą wartość na coraz to nowe sposoby.

Smartwatch WSD-F10 (Smart Outdoor Watch) Foto: Smartwatch WSD-F10 (Smart Outdoor Watch)
Nowe urządzenie pomiarowe WSD-F10 stanowi optymalne rozwiązanie do użytkowania na zewnątrz, charakteryzuje się wodoszczelnością odpowiednią do stosowania w deszczu i w pobliżu wody. Jest ono również przetestowane zgodnie ze specyfikacją norm wojskowych, co ma potwierdzić, że urządzenie to będzie w stanie sprostać czynnościom wykonywanym w trudnych warunkach. Łączący wysoką wytrzymałość Casio i technologie sensorów, WSD-F10 jako urządzenie informacyjne noszone na ciele zapewnia najlepsze doświadczenia.

WSD-F10 dysponuje całą gamą przydatnych i oryginalnych aplikacji firmy Casio wykorzystywanych do aktywności na powietrzu, takich jak trekking, jazda na rowerze i łowienie ryb. Wśród nich znajdują się również dedykowane aplikacje stworzone do pomiaru zmian zachodzących w środowisku naturalnym i śledzenia poziomów aktywności.

Smartwatch WSD-F10 (Smart Outdoor Watch) Foto: Smartwatch WSD-F10 (Smart Outdoor Watch)
W urządzeniu zainstalowany jest Android Wear, a dodatkowo użytkownicy mają możliwość ściągania własnych aplikacji, w celu wzbogacenia funkcji przeznaczonych dla różnorakich zajęć na świeżym powietrzu.

Na tarczy urządzenia znajduje się dwuwarstwowy wyświetlacz z monochromatycznymi i kolorowymi LCD. Użytkownicy mogą wyświetlić dane pomiarowe i aplikacje w kolorze oraz wydłużyć żywotność urządzenia nawet do miesiąca poprzez wybór trybu zegarka (Timepiece Mode), który wyświetla dane zegarka jedynie monochromatycznie.

Smartwatch WSD-F10 (Smart Outdoor Watch) Foto: Smartwatch WSD-F10 (Smart Outdoor Watch)
WSD-F10 oferuje również niezwykłą łatwość obsługi jako zegarek codziennego użytku, czerpiąc to co najlepsze z wieloletniego doświadczenia firmy Casio w biznesie zegarkowym. Przyciski do obsługi są duże, umieszczone po prawej stronie tarczy i pokryte antypoślizgową powłoką, co umożliwia ich obsługę w rękawiczkach. Pasek zrobiony jest z miękkiego plastiku uretanowego, który przylega do nadgarstka i może być wygodnie noszony przez dłuższy okres czasu.

Co więcej, WSD-F10 wyróżnia się na rynku aplikacją, która umożliwia połączenie urządzenia
z cyfrowym aparatem Casio EXILIM Outdoor Recording Gear EX-FR100. Z urządzeniem WSD-F10, użytkownicy mogą zdalnie sterować aparatem EX-FR100 w celu uchwycenia dynamicznych scen na świeżym powietrzu.

Model

Kolory

WSD-F10

Zielony, pomarańczowy, czarny, czerwony

Główne cechy WSD-F10

 • Odporność na czynniki zewnętrzne
 • Wodoszczelne do 50 metrów

Urządzenie jest wodoszczelne do 50 metrów, a jednocześnie wyposażone w mikrofon audio, dla codziennego stosowania w deszczu i w pobliżu wody.

 • Dostosowane do specyfikacji norm wojskowych

Przetestowane zgodnie ze specyfikacją norm wojskowych MIL-STD-810 wprowadzonych przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, aby było w stanie sprostać czynnościom wykonywanym w trudnych warunkach. Spełnia wymagania testowe w różnorodnych warunkach środowiska takich jak wstrząsy i wibracje.

 • Zestaw sensorów potrzebnych do pomiaru zmian zachodzących w środowisku naturalnym
  i śledzenia poziomów aktywności.

WSD-F10 posiada dedykowane aplikacje, które mierzą parametry i wyświetlają informacje przydatne do wykonywania zajęć na powietrzu i uprawiania sportów przy użyciu sensora ciśnienia, kompasu i akcelerometra. Naciśnięcie przycisku TOOL, umieszczonego w górnej części po prawej stronie, daje dostęp do informacji takich jak kierunek na kompasie, ciśnienie powietrza i wysokość, czas wschodu i zachodu słońca, wyświetla wykresy pływu i wykresy aktywności – dostarczając aktualnych informacji na temat zmian zachodzących w środowisku naturalnym i poziomów aktywności.

Urządzenie jest również kompatybilne z aplikacją na smartfona Casio Moment Setter+, która umożliwia pomiar czasu i dostarcza różnych możliwości do uprawiania aktywności takich jak trekking, jazda na rowerze, czy łowienie ryb. Użytkownicy mogą skonfigurować aplikację, tak aby automatycznie wysyłała ona niezbędne informacje w oparciu o uprzednio wybrane ustawienia prędkości, odległości, czasu wschodu słońca, czasu przerw lub czasu w którym ryby stają się bardziej aktywne.

 • Aplikacja EXILIM Controller – łączy się z aparatem cyfrowym Casio EXILIM Outdoor Recording Gear EX-FR100

Kompatibilne z Bluetooth V.4.1, urządzenie WSD-F10 łączy się z aparatem cyfrowym Casio EXILIM Outdoor Recording Gear EX-FR100, aby móc zdalnie sterować tymże aparatem. Uchwyć dynamiczne sceny na zewnątrz, jak na przykład moment w którym łowisz rybę.

Android Wear dysponuje całą gamą aplikacji, abyś mógł w pełni cieszyć się aktywnością na powietrzu

 • Aplikacja View Ranger GPS do trekkingu

ViewRanger jest aplikacją GPS wykorzystywaną do przygód na świeżym powietrzu, która jednocześnie dostarcza informacji na temat trasy, daje wskazówki nawigacyjne, wyświetla wykresy wysokości, podaje dane na temat lokalizacji i odległości do następnego punktu na trasie. http://www.viewranger.com/

 • Aplikacja fitness Runkeeper

Runkeeper jest aplikacją mobilną wykorzystywaną w bieganiu i jeździe na rowerze, która pomogła 50 milionom ludzi wyjść z domu. Śledzi i zapisuje trasy gdy biegasz, jeździsz na rowerze, spacerujesz, czy uprawiasz trekking. https://runkeeper.com/

 • Aplikacja pogodowa MyRadar

MyRadar jest bardzo popularną aplikacją pogodową, ściągniętą przez 17 milionów ludzi. Aktualizacje w czasie rzeczywistym pokazują opady deszczu i śniegu w pobliżu miejsca, w którym w danym momencie znajduje się użytkownik. Użytkownicy mogą sprawdzić prognozę pogody szybko i łatwo.

http://myradar.acmeaom.com

Dostępne są również inne aplikacje i usługi Google, takie jak Gmail, wyszukiwanie głosowe Google, Google Maps, Google Fit i prognozy pogody.

 • Tryb oszczędzania energii Timepiece

Na tarczy urządzenia znajduje się dwuwarstwowy wyświetlacz z monochromatycznymi i kolorowymi LCD. Gdy aplikacje nie są używane, tryb oszczędzania energii Timepiece odcina komunikację ze smartfonem i wyłącza kolorowy LCD, wyświetlając jedynie dane zegarka monochromatycznie. Tryb Timepiece jest przydatny podczas dłuższego spędzania czasu na świeżym powietrzu, jak na przykład całonocnym trekkingu lub gdy urządzenie wykorzystywane jest jedynie do codziennego odmierzania czasu.

 • Oryginalne tarcze urządzenia

Wybieraj spośród różnych rodzajów tarczy wyświetlających godzinę.

 • Oficjalna strona WSD-F10

http://wsd.casio.com/

Dostępne w kategoriach

hi-tech

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO23

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności