FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Hi-tech >  Wydarzenia >  Windsurfing na Stadionie Narodowym

Wydarzenia

Windsurfing na Stadionie Narodowym


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2014-09-05 00:00 do 2014-09-07 00:00

Wakeboarding

Spektakularne skoki i mrożące krew w żyłach grindy, to największa atrakcja trzeciego dnia Windsurfingu na Stadionie Narodowym. Pierwsze dwa dni, to odpowiednio kwalifikacje i finały Halowego Pucharu Świata PWA w Windsurfingu. Wsteczne odliczanie, do najbardziej emocjonującego show tego roku rozpoczęte. 5,6 i 7 września, Stadion Narodowy stanie się najważniejszym punktem na światowej mapie sportów wodnych.

Spektakularne zderzenie prędkości, adrenaliny i pasji z niczym nieograniczoną wyobraźnią, rozsądkiem, możliwościami ludzkiego ciała oraz z prawami fizyki. Wszystko pod jednym dachem. Dachem Stadionu Narodowego! Obok najwyższej klasy windsurferów, w basenie, który wyrośnie na płycie Stadionu Narodowego, pojawi się ośmiu najlepszych wakeboardzistów na świecie. Będą walczyć o triumf w Kings of the Stadium, zawodach które po raz pierwszy w Polsce i po raz pierwszy w tej części Europy odbędą się na stadionie. Dzięki wyciągowi, który zostanie zainstalowany trzeciego dnia imprezy, każdy z zawodników na specjalnej desce rozpędzi się do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Wygra ten, którego powietrzne ewolucje zostaną najwyżej ocenione przez sędziów oraz wzbudzą największy aplauz publiczności.

Głośny aplauz i szybsze bicie serca to pewnik, podczas pokazu flyboardu. Zawodnicy dzięki wykorzystaniu specjalnego urządzenia uniosą się na wysokość ośmiu metrów. Będziemy świadkami elektryzujących skoków i tricków. Trzeci dzień Windsurfingu na Narodowym to również wyścig najszybszych i najdroższych skuterów wodnych, Halowe Mistrzostwa Polski w klasie Laser oraz wyścigi gwiazd na tzw. SUP’ach.

Początek września w Warszawie stanie się wielkim świętem sportów wodnych.  Areną trzydniowych zmagań będzie stworzony na potrzeby zawodów basen o długość 90 i szerokość 33 metrów. Zostanie wypełniony 3 000 000 litrów wody. Wiatr, którego prędkość dochodzić będzie nawet do 70km/h wytworzy ponad 30 olbrzymich wiatraków, ustawionych wzdłuż basenu. Windsurfing na Narodowym to rywalizacja najlepszych zawodników z prestiżowego rankingu Professional Windsurfers Association. Wśród gwiazd, mistrzowie świata oraz medaliści Igrzysk Olimpijskich. Wśród nich Steve Allen, dziewięciokrotny mistrz świata oraz Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński. Po pierwszym dniu treningów i eliminacji, w sobotę czeka nas aż pięć finałów pań i mężczyzn. Windsurferzy będą walczyć o nagrody w trzech dyscyplinach: slalom, freestyle oraz wave & jump.

Bilety można kupić już od 20 zł. Wejściówki są dostępne na www.windsurfing2014.pl.

Dla fanów sportów wodnych przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są trzy podwójne bilety na trzeci dzień Windsurfingu na Narodowym. Zdobędą je ci z Was, którzy wymyślą najlepszą nazwę dla ostatniego dnia wydarzenia. Najciekawsze i najbardziej kreatywne pomysły należy przesyłać do 10 czerwca na adres windsurfing@stadionnarodowy.org.pl

Miejsca

Dostępne w kategoriach

sport wakeboarding windsurfing

Podziel się


QRCode

QRCode: Windsurfing na Stadionie Narodowym

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności